Obálka Nebezpečný náklad II. 2019
Obálka Nebezpečný náklad II. 2019

duben 2019

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Předplatné

Předplatné ČR

6 čísel za 299 Kč + DPH

Predplatné SR

6 čísiel za 12 € - pouze ve formátu PDFAktuality

Image Award má opět Linde Material Handling

15. 4. 2019   » Již po deváté se stala společnost Linde Material Handling nejoblíbenější značkou v oblasti intralogistiky v Německu.

…dále

Odstranění cel pomůže exportu z Česka

2. 4. 2019   » Skoro všechna cla mezi Evropskou unií a Japonskem odstranila dosud největší dohoda o volném obchodu, která začala platit letos v únoru.

…dále

Požární ochrana budov se podceňuje

25. 3. 2019   » Tragické příklady z České republiky i ze zahraničí ukazují, že podcenění požární ochrany budov může vést nejen k materiálním škodám, ale také ke ztrátě lidských životů.

…dále

Podpora pro uchovávání elektřiny

26. 2. 2019   » Společnost C.S.CARGO přivezla do ČR mobilní velkokapacitní baterii umožňující uložení a zpětné využití elektřiny.

…dále

90 milionů korun pro kombinovanou dopravu

7. 2. 2019   » Ministerstvo dopravy ČR jakožto Řídicí orgán Operačního programu Doprava (OPD) vyhlásilo 31. ledna 2019 výzvu pro předkládání žádostí o podporu v rámci programu Pořízení přepravních jednotek kombinované dopravy.

…dále

DACHSER sází na lithium-iontové baterie

28. 1. 2019   » DACHSER oznámil, že plánuje nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě, která čítá přibližně 6 000 kusů, technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
Image Award má opět Linde Material Handling
X
Již po deváté se stala společnost Linde Material Handling nejoblíbenější značkou v oblasti intralogistiky v Německu.

Každoročně udílené ocenění je založeno na průzkumu mezi manažery vozíkových flotil, kteří působí v dopravním a logistickém sektoru. Záštitu nad tímto oceněním image společnosti drží obchodní časopis VerkehrsRundschau. Společnost Linde Material Handling zatím zvítězila pokaždé od premiéry v roce 2002, kdy se konalo první udílení ceny Image Award v kategorii Forklift Trucks, Transloading and Warehouse Handling Equipment. Ocenění převzala Monika Laurent-Junge, ředitelka marketingu a komunikace Linde MH, která uvedla, že firmu stále přetrvávající důvěra zákazníků těší. Je to motivace i nadále nabízet výkonná a spolehlivá řešení a služby pro intralogistiku. Zdroj: Linde MH
Odstranění cel pomůže exportu z Česka
X
Skoro všechna cla mezi Evropskou unií a Japonskem odstranila dosud největší dohoda o volném obchodu, která začala platit letos v únoru.

Pakt podpoří zejména export průmyslového spotřebního zboží z Česka a také unijní potravinářskou produkci, což ovlivní i trh s logistickými službami. Firmy budou díky dohodě vyvážet zboží bezcelně nebo s výrazně nižší celní sazbou a jen tuzemští exportéři ročně uspoří na clech celkem 2,4 miliardy korun. Luděk Procházka ze společnosti Gerlach očekává největší nárůst českých vývozů do Japonska v textilním průmyslu, který může vyskočit až o 65 procent. Dohoda dále podpoří vývoz mechanických přístrojů, kotlů, strojírenských výrobků, bižuterie a významnou položkou budou také úlomky drahých kovů pro průmyslovou výrobu. Zdroj: Gerlach
Požární ochrana budov se podceňuje
X
Tragické příklady z České republiky i ze zahraničí ukazují, že podcenění požární ochrany budov může vést nejen k materiálním škodám, ale také ke ztrátě lidských životů.

Aktuálně zveřejněné statistiky Hasičského záchranného sboru ČR za rok 2018 to jen potvrzují, neboť v porovnání s rokem minulým došlo k nárůstu počtu požárů o více než 23 % na celkových téměř 21 tisíc požárů. Počet usmrcených osob v přímé souvislosti s požárem stoupl na celkových 63 oproti 57 v roce předchozím. V každodenní praxi se setkáváme s dlouhodobým podceňováním aspektů požární ochrany. Jaké jsou nejčastější chyby, které dělají firmy v České republice? Jedná se o nedostatečnou kontrolu, špatnou dostupnost hasicích přístrojů, skrytá čidla, staré plány nebo například podceňování evakuací.
Podpora pro uchovávání elektřiny
X
Společnost C.S.CARGO přivezla do ČR mobilní velkokapacitní baterii umožňující uložení a zpětné využití elektřiny.

Mobilní baterie o kapacitě 352 kWh představená v polovině loňského roku na veletrhu Intersolar od nizozemského výrobce Alfen je v České republice novinkou. Bude sloužit jako podpora pro uchovávání elektřiny a zdroj při případných neplánovaných výpadcích. Díky své snadné manipulaci může být využita podle aktuálních požadavků, například jako šetrnější alternativa oproti dieselovým generátorům při hudebních či jiných festivalech. V současnosti jsou mobilní velkokapacitní baterie možným řešením zajišťujícím využití energie ve větší míře – v rámci provozů velkých podniků, podpory stability distribučních sítí či na jednorázové akce. Zdroj: C.S. CARGO
90 milionů korun pro kombinovanou dopravu
X
Ministerstvo dopravy ČR jakožto Řídicí orgán Operačního programu Doprava (OPD) vyhlásilo 31. ledna 2019 výzvu pro předkládání žádostí o podporu v rámci programu Pořízení přepravních jednotek kombinované dopravy.

Celková disponibilní alokace v rámci této první výzvy u tohoto programu bude 90 milionů Kč (příspěvek EU z Fondu soudržnosti). Žadatelé mohou obdržet podporu ve výši až 30 procent ze způsobilých výdajů projektu. Potenciálními příjemci podpory budou zejména vlastníci či provozovatelé přepravních jednotek. Žádost o podporu v rámci informačního systému IS KP14+ bude žadatelům zpřístupněna od 14. února 2019 a od 28. února 2019 mohou být předkládány vlastní žádosti. Konečný termín pro předkládání žádostí je 15. května 2019. Zdroj: Centrum dopravního výzkumu
DACHSER sází na lithium-iontové baterie
X
DACHSER oznámil, že plánuje nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě, která čítá přibližně 6 000 kusů, technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie.

Stát se tak má do konce roku 2022. Ve srovnání s běžnými kyselinovými olověnými bateriemi se lithium-iontové baterie vyznačují třikrát delší životností a významně kratšími nabíjecími časy. To zvyšuje flexibilitu jejich použití a odpadá nutnost speciálních nabíjecích prostor. Takto vytvořené místo v překládkové hale pak může být využito pro manipulaci s nákladem. U bateriových technologií, dobíjecí infrastruktury a softwaru pro management energií DACHSER sází na společnost Triathlon jako svého preferovaného dodavatele. Zdroj: DACHSER