Praktická logistika
Obálka Nebezpečný náklad VI. 2020
Obálka Nebezpečný náklad VI. 2020

prosinec 2020

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Předplatné

Předplatné ČR

6 čísel za 299 Kč + DPH

Predplatné SR

6 čísiel za 12 € - pouze ve formátu PDFAktuality

HOYER vyvinul titanové tankkontejnery

27. 1. 2021   » Inženýři firmy HOYER vyvinuli novou generaci titanových cisternových kontejnerů pro přepravu vysoce korozivního nebezpečného zboží.

…dále

Vozy pro záchrannou službu

26. 1. 2021   » Firma Volvo Trucks představila nová nákladní vozidla Volvo FM a Volvo FMX, pro záchranné služby.

…dále

V Česku je zájem o Bio LPG

18. 1. 2021   » Od loňska je v Česku k dostání kromě klasického fosilního LPG také jeho varianta získaná z obnovitelných zdrojů v podobě Bio LPG.

…dále

Unikátní ochranné masky

14. 1. 2021   » Společnost Avec Chem, největší český výrobce ochranných prostředků dýchacích cest, zahájila výrobu polomasek filtrujících vdechovaný i vydechovaný vzduch.

…dále

DACHSER: 100. charterových letů

18. 12. 2020   » Na začátku prosince zorganizoval DACHSER v rámci své divize Air & Sea Logistics svůj stý charterový let v tomto roce.

…dále

DHL zajišťuje distribuci vakcíny

17. 12. 2020   » Vláda Izraele obdržela minulý týden první dodávky vakcín, které letecky přepravily společnosti DHL Express a DHL Global Forwarding.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
HOYER vyvinul titanové tankkontejnery
X
Inženýři firmy HOYER vyvinuli novou generaci titanových cisternových kontejnerů pro přepravu vysoce korozivního nebezpečného zboží.

HOYER pronajímá kontejnery zákazníkovi z oblasti chemického průmyslu, který přepravuje vysoce korozivní produkt při zvýšené teplotě. Nové titanové cisternové kontejnery byly vyvinuty a vyrobeny speciálně pro přepravu roztavené MCA (kyselina monochloroctová). Upevnění titanové nádrže k rámu z nerezové oceli představovalo pro projektový tým velkou výzvu, protože obvykle nelze oba materiály spojit kvůli jejich vlastnostem. Nové cisternové kontejnery jsou vybaveny speciálním systémem vytápění zajišťujícím přepravu v požadovaném teplotním režimu a také mají schválení pro režim EX. Zdroj: HOYER
Vozy pro záchrannou službu
X
Firma Volvo Trucks představila nová nákladní vozidla Volvo FM a Volvo FMX, pro záchranné služby.

Nové varianty obou modelů s kabinou pro posádku až pro devět osob vyvinuté v úzké spolupráci s výrobci nástaveb a pohotovostními složkami mají řadu vylepšení speciálně určených pro vozidla hasičského a záchranného sboru. Vozidla jsou navržena tak, aby poskytovaly členům pohotovostních složek, prostředí kabiny posádky světového standardu. Hasičská a další pohotovostní vozidla musí kromě splnění národních a mezinárodních předpisů být upravena tak, aby splňovala specifické požadavky každé pohotovostní služby. To zahrnuje vysoké standardy bezpečnosti, spolehlivosti a flexibility. Zdroj: Volvo Trucks
V Česku je zájem o Bio LPG
X
Od loňska je v Česku k dostání kromě klasického fosilního LPG také jeho varianta získaná z obnovitelných zdrojů v podobě Bio LPG.

K dostání je průběžně na asi 60 čerpacích stanicích v regionu severní Moravy. Z chemického hlediska jde o naprosto totožnou komoditu, tedy směs plynů propanu a butanu. I to je důvodem, proč se prodává nikoliv samostatně, ale ve směsi s běžným LPG. Celkem bylo na severní Moravě loni prodáno 33 tun Bio LPG, které má oproti fosilnímu LPG skoro o 80 % nižší uhlíkovou stopu. Zdroj: PRIMAGAS
Unikátní ochranné masky
X
Společnost Avec Chem, největší český výrobce ochranných prostředků dýchacích cest, zahájila výrobu polomasek filtrujících vdechovaný i vydechovaný vzduch.

Na jedinečný systém konstrukce polomasky s filtry i na výdechových komorách získala společnost patent. Uplatnění výrobek najde zejména v nemocnicích a domovech seniorů, kde je nutné předejít riziku zavlečení nákazy onemocněním covid-19 zvenčí. Produkce polomasek s oboustrannou filtrací je součástí 30 milionové investice firmy do úprav výrobních procesů a také robotizace. Avec Chem získala na unikátní novinku patent. Zdroj: Avec Chem
DACHSER: 100. charterových letů
X
Na začátku prosince zorganizoval DACHSER v rámci své divize Air & Sea Logistics svůj stý charterový let v tomto roce.

Nákladní letadlo obsloužilo trasu Frankfurt–Šanghaj jako součást dedikované charterové služby. Společnost tímto způsobem cíleně vytvořila kapacity pro letecké zásilky na nejdůležitějších leteckých trasách mezi Asií, Evropou a USA. V reakci na omezené kapacity v leteckých přepravách způsobené pandemií onemocnění Covid-19 vytvořil DACHSER Air & Sea Logistics už v únoru alternativní charterový plán. Nejprve charterový program zahrnoval relaci Frankfurt–Čína, na konci července DACHSER rozšířil tuto prémiovou leteckou službu o týdenní odlety na lince Frankfurt–Chicago. Zdroj: DACHSER
DHL zajišťuje distribuci vakcíny
X
Vláda Izraele obdržela minulý týden první dodávky vakcín, které letecky přepravily společnosti DHL Express a DHL Global Forwarding.

Minulou středu přistálo první letadlo DHL Express na mezinárodním letišti Ben-Gurion v Tel Avivu a bylo přijato premiérem Benjaminem Netanjahuem. Firma DHL Global Forwarding také vyslala charterový let s další dodávkou vakcín. Letadlo přiletělo na letiště Ben-Gurion 10. prosince v 15 hodin místního času. Travis Cobb, Head of Global Network Operations and Aviation ve společnosti DHL Express, řekl, že firma ráda přispěla svými znalostmi logistiky a podílela se tak na distribuci vakcín po celém světě. Současná krize ukázala, jak nepostradatelné jsou mezinárodní logistické sítě pro distribuci nezbytných ochranných prostředků a testovacích sad k zajištění ochrany zdraví. Zdroj: DHL