Obálka Nebezpečný náklad IV. 2017
Obálka Nebezpečný náklad IV. 2017

září 2017

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Předplatné

Předplatné ČR

6 čísel za 299 Kč + DPH

Predplatné SR

6 čísiel za 12 € + poštovné 17 €Aktuality

Pohár LOGISTIK JUNIOR putuje do Břeclavi

15. 10. 2017   » Ve dnech 3. – 5. října 2017 se na SŠ logistické Dalovice konal 9. ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2017.

…dále

Blíží se konference bezpečnostních poradců

10. 10. 2017   » V listopadu roku 2017 proběhne v Brně a Praze již 17. tradiční konference bezpečnostních poradců, kterou pořádá společnost DEKRA CZ.

…dále

Zvyšení přeprav aut a chemie

5. 9. 2017   » Skupina AWT pružně výrazně zvyšuje počet přeprav v segmentech automotive či chemie.

…dále

PetroTrans proběhne příští rok

1. 9. 2017   » Příští rok se na výstavišti v německém Kasselu uskuteční již 8. ročník předního evropského veletrhu pro logistiku, dopravu a manipulaci v ropném průmyslu PetroTrans.

…dále

Nebezpečné věci na železnici v Německu

25. 8. 2017   » Podle roční zprávy Železničního spolkového úřadu (EBA) za rok 2016 byly u 7,2 % přeprav nebezpečných věcí po železnici v Německu zjištěny závady.

…dále

STILL je úspěšný také v inovacích

27. 7. 2017   » Společnost STILL byla oceněna pečetí TOP 100. V nezávislém hodnocení přesvědčila hlavně úspěchy v inovacích a vnější orientací.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
Pohár LOGISTIK JUNIOR putuje do Břeclavi
X
Ve dnech 3. – 5. října 2017 se na SŠ logistické Dalovice konal 9. ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2017.

Tým učitelů připravil pro soutěžící úkoly v oblastech logistiky, spedice, logiky, ekonomiky a podnikání. Soutěžní klání od loňského roku reflektuje i potřeby pracovního trhu v oblasti jazykových dovedností a proto druhý den při prezentacích soutěžící obhajovali své práce před dvojjazyčným publikem, českým a anglickým. Tématem letošního ročníku byla robotika a reverzní logistika. 9. ročník soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2017 vyhrál zaslouženě tým ze SPŠ Edvarda Beneše a OA Břeclav. Na druhém místě se umístili reprezentanti SŠ logistické Dalovice a třetí místo obsadil tým z OA a SOŠ logistické v Opavě. Letošního ročníku se zúčastnilo třináct škol a19 týmů. Zdroj: SŠ logistická Dalovice
Blíží se konference bezpečnostních poradců
X
V listopadu roku 2017 proběhne v Brně a Praze již 17. tradiční konference bezpečnostních poradců, kterou pořádá společnost DEKRA CZ.

V rámci programu vystoupí lektoři Akademie dopravního vzdělávání při DEKRA CZ a přední odborníci z různých odvětví, kteří se zabývají přepravou nebezpečných věcí v širším rozsahu a návaznostech na jinou problematiku. Tato konference je určena zejména pro bezpečnostní poradce ADR, ale také pro širokou odbornou veřejnost a každého, kdo se o tuto problematiku blíže zajímá. Brněnská konference proběhne den 13. 11. 2017 v hotelu Avanti, na adrese Střední 61, Brno. Dne 23. 11. 2017 bude následovat konference v Praze ve Wellness hotelu Step, na adrese Malletova 1141/4, stejně jako tomu bylo v minulém roce. Zdroj: DEKRA CZ
Zvyšení přeprav aut a chemie
X
Skupina AWT pružně výrazně zvyšuje počet přeprav v segmentech automotive či chemie.

Společnost tak rozšiřuje portfolio poskytovaných služeb a usiluje o pozici předního poskytovatele nákladní železniční dopravy v oblasti přeprav automobilů v Evropě. Arkadiusz Olewnik, generální ředitel skupiny AWT, uvedl, že firma věnuje kombinované dopravě a přepravám produktů automobilového a chemického průmyslu stále větší pozornost. Jen v rámci přeprav automotive zaznamenává meziročně téměř trojnásobný nárůst objemu přeprav. AWT se snaží postupně snižovat závislost na přepravách uhlí a dalších tuhých paliv a hledat nové zakázky v přepravách chemie, automotive, agro a intermodal. Právě s kombinovanou dopravou má firma dlouholeté zkušenosti, což dokazují pravidelná spojení s přístavy v Jaderském a Severním moři. Zdroj: AWT
PetroTrans proběhne příští rok
X
Příští rok se na výstavišti v německém Kasselu uskuteční již 8. ročník předního evropského veletrhu pro logistiku, dopravu a manipulaci v ropném průmyslu PetroTrans.

Na veletrhu by se mělo prezentovat více než 100 vystavovatelů na výstavní ploše cca 12 500 metrů čtverečních. Pořadatelé očekávají více než 4000 odborných návštěvníků ze 40 zemí. Exponáty, které budou na veletrhu prezentovány, náleží do těchto sektorů: Dopravní prostředky, nástavby, návěsy, tahače, silážní a paletové nákladní vozy, přepravní kontejnery, měřicí systémy, stavebnictví, systémy nakládky a manipulace, dopravní logistika, diagnostika, opravy, bezpečnost práce, ochrana životního prostředí, specializované knihy a časopisy, čerpací stanice, logistické systémy a software. Zdroj Planetfair
Nebezpečné věci na železnici v Německu
X
Podle roční zprávy Železničního spolkového úřadu (EBA) za rok 2016 byly u 7,2 % přeprav nebezpečných věcí po železnici v Německu zjištěny závady.

Dle této roční zprávy bylo v roce 2016 provedeno 12 048 kontrol (bez třídy 7 – radioaktivní látky), při nichž bylo zjištěno 872 závad. V roce 2015 bylo provedeno 12 464 kontrol a při nich zjištěno 1 143 závad (9,3 %). Kontroly přeprav nebezpečných věcí provádějí dle vyjádření EBA speciálně školené kontrolní týmy. EBA provádí kontroly především v železničních stanicích, případně v místech nakládky. Kontrolní týmy se zaměřují zejména na těsnost uzavíracích zařízení, bezpečnost vozidel a dodržování podmínek pro přepravu nebezpečných věcí. Zdroj: Stanislav Hájek
STILL je úspěšný také v inovacích
X
Společnost STILL byla oceněna pečetí TOP 100. V nezávislém hodnocení přesvědčila hlavně úspěchy v inovacích a vnější orientací.

Aktuální témata robotika a digitalizace se již delší dobu dotýkají také společnosti STILL, která vyvinula vozík iGo neo CX 20. První autonomní sériově vyráběný vychystávací vozík identifikuje uživatele a automaticky jej následuje při pohybu ve skladu. Vozík je vybaven senzory vytvářejícími mapu okolí do vzdálenosti 15 metrů. Po přepnutí do autonomního režimu vyhledá stroj řidiče, kterého následuje. Výhodou vozíku je až zarážející schopnost sledování umožňující extrémní zvýšení výkonnosti. Henry Puhl, předseda představenstva firmy STILL, uvedl, že zákazníky přesvědčil až o 47 procent vyšší výkon vychystávání ve srovnání s běžnými vychystávacími vozíky. Zdroj: STILL