Obálka Nebezpečný náklad III. 2020
Obálka Nebezpečný náklad III. 2020

červen 2020

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Kontakty

Václav Podstawka
Práčská 3315/8F
106 00 Praha 10
Česká republika

Tel.: +420 605 262 158
e-mail: vaclav.podstawka@nebezpecnynaklad.cz

IČ: 44380062
DIČ: CZ6303170423

Bankovní spojení:
1164629133/0800

IBAN: CZ13 0800 0000 0011 6462 9133 BIC:GIBACZPX

Vydavatel a šéfredaktor:
Václav Podstawka

Odborný garant:
DEKRA CZ

Redakční rada:
Jiří Došek
Václav Podstawka
Ladislav Špaček
Václav Živec

Korektury a překlady:
Petra Podstawková

PR konzultace:
Ondřej Podstawka

Stálí spolupracovníci:
Jaroslav Čermák
Stanislav Hájek
Peter PfeifferAktuality

STILL podporuje akci Ani den bez logistiky

8. 7. 2020   » V uplynulých třech měsících se ukázalo, že logistika je ve všech svých podobách systémově důležitá jako elementární motor zásobování.

…dále

Parní čištění pomáhá ničit viry

7. 7. 2020   » Společnost Kärcher provedla v německé nezávislé laboratoři testování účinnosti parního čištění v boji proti virům a bakteriím.

…dále

ČR podepsala dohody M025 a M026

18. 6. 2020   » Podle Evropské dohody ADN, kapitoly 1.5, také ČR podepsala dohody M025 a M026 pro dopravu po vnitrozemských vodních cestách.

…dále

Ještěrka Cup v jiné podobě

16. 6. 2020   » I letos uspořádá Linde Material Handling Česká republika závod řidičů vysokozdvižných vozíků Linde Ještěrka Cup.

…dále

USA přizpůsobují předpisy

4. 6. 2020   » Pravidla „Finale Rule HM-215O“ vydává americký úřad PHMSA, který je zodpovědný za bezpečnost potrubní přepravy a přepravy nebezpečných věcí v souladu s nařízeními o nebezpečných látkách (HMR; 49 CFR část 171 až 180) a s mezinárodními normami.

…dále

Čtvrtina českých firem propouští

2. 6. 2020   » Pandemie koronaviru přinesla české ekonomice nemalé rány. Čeští zaměstnavatelé proto již v průběhu dubna a května museli přistoupit k celé řadě opatření, jejichž cílem byly úspory nákladů.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
STILL podporuje akci Ani den bez logistiky
X
V uplynulých třech měsících se ukázalo, že logistika je ve všech svých podobách systémově důležitá jako elementární motor zásobování.

Aby byla v budoucnu ještě efektivnější a lépe odolávala krizím, roste zájem o spolehlivý servis, o krátkodobá řešení, jako je pronájem vozíků, a o automatizaci. Pro ocenění práce všech, kteří se zejména v uplynulých týdnech starali o to, aby se potraviny, léky, ochranné prostředky a další materiál spolehlivě a rychle dostaly tam, kde byly potřeba, podporuje STILL akci Ani den bez logistiky. Iniciativa pod názvem WIRTSCHAFTSMACHER názorně a emocionálně ukazuje rozmanitost logistických oblastí použití a velké nasazení pracovníků v krizovém období i mimo ně. Zdroj: STILL
Parní čištění pomáhá ničit viry
X
Společnost Kärcher provedla v německé nezávislé laboratoři testování účinnosti parního čištění v boji proti virům a bakteriím.

Laboratorní testy potvrdily, že při správném používání parními čisticími přístroji odstraní pára účinně z tvrdých povrchů obalené viry, jako je koronavirus nebo chřipka, stejně tak běžné domácí bakterie vyskytující se na tvrdých podlahách, test proběhl na PVC podlahách. Záměrem bylo především zjištění, zda je možné tímto způsobem neutralizovat koronavirus. Firma tak reagovala na současný stav spojený s pandemií a onemocněním COVID-19, který zvyšuje nároky na hygienu, dezinfekci prostor a profesionální čištění. Zdroj: Kärcher
ČR podepsala dohody M025 a M026
X
Podle Evropské dohody ADN, kapitoly 1.5, také ČR podepsala dohody M025 a M026 pro dopravu po vnitrozemských vodních cestách.

Mnohostranné dohody prodlužují platnost některých osvědčení vzhledem k omezením, které nastaly v důsledku epidemie COVID-19. Prodloužené lhůty nyní platí i v ČR. M025: Všechna osvědčení o zvláštních znalostech Dohody ADN (Evropská dohoda o vnitrozemských vodních cestách) a všechna osvědčení o vykonání zkoušky bezpečnostního poradce pro přepravu nebezpečného zboží, jejichž platnost končí mezi 1. březnem 2020 a 1. listopadem 2020, zůstávají v platnosti do 30. listopadu 2020. M026: Všechny opětovné/periodické zkoušky, jejichž platnost končí od 1. března do 1. září 2020, zůstávají v platnosti do 30. září 2020. Za určitých podmínek se stejná lhůta vztahuje také na všechna osvědčení o registraci. Zdroj: Stanislav Hájek
Ještěrka Cup v jiné podobě
X
I letos uspořádá Linde Material Handling Česká republika závod řidičů vysokozdvižných vozíků Linde Ještěrka Cup.

Již třináctý ročník oblíbeného závodu se uskuteční z důvodu bezpečnostních opatření z části v on-line podobě. Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika, uvádí, že závod bude probíhat ve dvou kolech. V tom prvním řidiči poměří své teoretické znalosti v tematickém on-line kvízu. Ti nejlepší pak budou pozváni do finálového kola, které proběhne přímo na pražské pobočce společnosti Linde Material Handling. Zde se závodníci utkají již v tradičních praktických disciplínách a se skutečnými vozíky. Zdroj: Linde MH
USA přizpůsobují předpisy
X
Pravidla „Finale Rule HM-215O“ vydává americký úřad PHMSA, který je zodpovědný za bezpečnost potrubní přepravy a přepravy nebezpečných věcí v souladu s nařízeními o nebezpečných látkách (HMR; 49 CFR část 171 až 180) a s mezinárodními normami.

Podle PHMSA se provedené změny a harmonizace týkají mimo jiné pojmenování nebezpečných věcí pro přepravu (správné přepravní názvy - Proper Shipping Name), tříd nebezpečnosti, skupin balení, zvláštních ustanovení, podmínek pro balení, jakož omezených množství v letecké dopravě a předpisů pro skladování a umísťování na námořních lodích. Úpravy jsou nezbytné, aby byly v souladu s americkými předpisy a současnými verzemi předpisu IMDG-Code pro námořní dopravu, ICAO-T.I. pro leteckou přepravu a aby splňovaly podmínky Vzorových předpisů OSN (UN Model Regulations). Zdroj: Stanislav Hájek
Čtvrtina českých firem propouští
X
Pandemie koronaviru přinesla české ekonomice nemalé rány. Čeští zaměstnavatelé proto již v průběhu dubna a května museli přistoupit k celé řadě opatření, jejichž cílem byly úspory nákladů.

Zhruba čtvrtina českých firem již přistoupila v souvislosti s pandemií COVID-19 a omezujícími opatřeními k propouštění svých zaměstnanců. Pětina snížila svým zaměstnancům finanční bonusy a variabilní složky, desetina mzdový základ. K výrazným redukcím došlo v českých firmách i v oblasti nefinančních benefitů. Jen čtvrtina firem v období koronavirové krize nezavedla žádná omezující opatření. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad. Zdroj: ACCEDO Czech Republic Communications