Obálka Nebezpečný náklad V. 2019
Obálka Nebezpečný náklad V. 2019

říjen 2019

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Aktuální ceník inzerce vám rádi pošleme na požádání.Aktuality

EBA zveřejnila bezpečnostní zprávu

18. 11. 2019   » Kvůli zvýšenému výskytu závad u zásilek nebezpečných věcí přicházejících ze zahraničí se Železniční spolkový úřad (EBA) přednostně zaměřil na jejich kontrolu.

…dále

Bylo zveřejněno 8. vydání GHS

9. 11. 2019   » Na webových stránkách EHK OSN (UNECE) je k dispozici 8. aktualizované vydání Global Harmonized Systems (GHS) v angličtině a francouzštině.

…dále

Vozidla pro mobilní kontrolu

15. 10. 2019   » Společnost CzechToll předala 40 vozidel speciálně navržených a upravených pro mobilní kontrolu výběru mýtného v ČR od 1. prosince 2019.

…dále

UIRR aktualizovala pokyny

11. 10. 2019   » Mezinárodní unie pro kombinovanou dopravu železnice/silnice (UIRR) revidovala své pokyny Nebezpečné věci a zpřístupnila je ke stažení na své domovské stránce.

…dále

Podpora kombinované dopravy

5. 10. 2019   » Ministerstvo dopravy ČR jakožto Řídicí orgán Operačního programu Doprava (OPD) vyhlásilo výzvu pro předkládání žádostí o podporu v rámci programu Pořízení přepravních jednotek kombinované dopravy.

…dále

Pobočka Linde MH v Hradci Králové

30. 9. 2019   » Společnost Linde Material Handling Česká republika v září slavnostně otevřela novou pobočku v Hradci Králové.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
EBA zveřejnila bezpečnostní zprávu
X
Kvůli zvýšenému výskytu závad u zásilek nebezpečných věcí přicházejících ze zahraničí se Železniční spolkový úřad (EBA) přednostně zaměřil na jejich kontrolu.

V oblasti přeprav nebezpečných věcí provedl EBA v roce 2018 12 800 kontrol. EBA jako nejvyšší příslušný úřad Německa pro bezpečnost v této oblasti na železnici jednou ročně informuje o svých zjištěních. Jako v předchozích letech i v roce 2018 byly kontroly především zaměřeny na nebezpečné věci ze zahraničí. V roce 2018 došlo sice v této oblasti k nepatrnému zlepšení, ale při srovnání se zásilkami nakládanými v Německu je stále počet závad vyšší. Z 12 800 kontrol bylo zjištěno 6,9 % závad, což představuje celkové zlepšení o 0,5 % oproti roku 2017. Zdroj: Gefahrgut
Bylo zveřejněno 8. vydání GHS
X
Na webových stránkách EHK OSN (UNECE) je k dispozici 8. aktualizované vydání Global Harmonized Systems (GHS) v angličtině a francouzštině.

Výbor pro přepravu nebezpečných věcí zpracoval celosvětově známý harmonizovaný systém určený ke klasifikaci a označování chemikálií (GHS). Všechny změny jsou uvedeny a zohledněny v 8. vydání GHS (tzv. Purple Book). Jedná se mimo jiné o tyto změny: Nová klasifikační kritéria, prvky, logika a komunikace z oblasti nebezpečných věcí a chemikálií pod tlakem; Nové podmínky pro používání testovacích metod in vitro/ex vivo dat a testovacích metod k určování za pomoci aplikace na kůži; Různé změny pro stanovení klasifikačních kritérií a pro stanovení specifické organické toxicity. Zdroj: Gefahrgut
Vozidla pro mobilní kontrolu
X
Společnost CzechToll předala 40 vozidel speciálně navržených a upravených pro mobilní kontrolu výběru mýtného v ČR od 1. prosince 2019.

Vozidla, ve kterých vykonává kontrolu celní správa, převzali v Ivančicích u Brna ministr dopravy Vladimír Kremlík společně s Radkem Mátlem, pověřeným řízením Ředitelství silnic a dálnic ČR. Přestože jsou nová vozidla na první pohled velmi podobná těm současným, skrývají podstatně širší paletu technologií a jejich provoz bude ekologičtější i ekonomičtější. Ve vozidlech s označením Celní správy jsou například instalovány baterie, díky kterým může stojící vozidlo vykonávat kontrolu bez nutnosti nastartovat motor po dobu více než 5 hodin. Pro zimní provoz jsou vozidla vybavena úsporným nezávislým topením.
UIRR aktualizovala pokyny
X
Mezinárodní unie pro kombinovanou dopravu železnice/silnice (UIRR) revidovala své pokyny Nebezpečné věci a zpřístupnila je ke stažení na své domovské stránce.

Průvodce poskytuje stručný přehled nejdůležitějších ustanovení pro přepravu nebezpečných věcí v kombinované dopravě na deseti stranách. Mezi ně patří látky, které nejsou v kombinované dopravě připuštěny k přepravě, polepování a označování různých nakládacích jednotek, třídy a velké bezpečnostní značky (Placards), další specifická označení a značky, význam oranžové tabulky/označení, informace a údaje při odesílání nebezpečných věcí a zajištění nákladu a kontrola. Průvodce si můžete stáhnout v němčině, angličtině, francouzštině, italštině, holandštině, polštině, slovinštině a češtině. Zdroj: Z Gefahrgut.de
Podpora kombinované dopravy
X
Ministerstvo dopravy ČR jakožto Řídicí orgán Operačního programu Doprava (OPD) vyhlásilo výzvu pro předkládání žádostí o podporu v rámci programu Pořízení přepravních jednotek kombinované dopravy.

Celková disponibilní alokace v rámci této druhé výzvy u tohoto programu bude 90 milionů Kč (příspěvek EU z Fondu soudržnosti). Žadatelé mohou obdržet podporu ve výši až 30 procent ze způsobilých výdajů projektu. Potenciálními příjemci podpory budou vlastníci či provozovatelé přepravních jednotek. Žádost o podporu v rámci informačního systému IS KP14+ bude žadatelům zpřístupněna od 11. října 2019 a od 25. října 2019 mohou být předkládány vlastní žádosti. Konečný termín pro předkládání je 10. ledna 2020. Zdroj: MDCR
Pobočka Linde MH v Hradci Králové
X
Společnost Linde Material Handling Česká republika v září slavnostně otevřela novou pobočku v Hradci Králové.

Material Handling Česká republika (dále Linde MH) zde na ploše více než 7 000 m2 nabízí komplexní služby v oblasti intralogistiky, pronájmu či prodeje nové i repasované manipulační techniky. Pobočka v místní části Plotiště nad Labem je výborně dopravně dostupná jak z města, tak i z blízké dálnice D11. Pozvaní hosté si prohlédli ukázky nové techniky a měli také možnost zažít premiéru nových modelů vychystávacích vozíků v České republice. Během slavnostního otevření získali informace o moderních řešeních intralogistiky, o digitalizaci i energy managementu. Měli si také možnost prohlédnout repasovanou manipulační techniku s možností okamžitého odběru. Zdroj: Linde MH