Speedchain
Obálka Nebezpečný náklad V. 2018
Obálka Nebezpečný náklad V. 2018

říjen 2018

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Charakteristika časopisu

NEBEZPEČNÝ NÁKLAD je tištěným odborným časopisem zabývajícím se logistikou a problematikou nebezpečných věcí v České republice.

Informuje nejen o dopravě, balení, skladování, poradenství a předpisech, kterými se musí logistika nebezpečných věcí řídit, ale také se zabývá vším, co s touto problematikou úzce souvisí. K tématům proto náleží rovněž likvidace havárií nebezpečných látek, likvidace odpadů, oblast pojištění, informační technologie, telematika, technické vybavení nákladních vozidel a skladů, veletržní a konferenční dění.

Odborná garance:

Časopis úzce spolupracuje s renomovanými odborníky, kteří u nás v oblasti nebezpečných věcí a logistiky působí, a s bezpečnostními poradci. Odborným garantem je DEKRA Automobil, blízkým spolupracovníkem Svaz chemického průmyslu ČR.

Cílová skupina čtenářů:

  • Jednatelé, obchodní a logističtí manažeři firem, které působí v chemickém průmyslu
  • Konkrétní lidé s rozhodujícími pravomocemi na straně distribučních společností, speditérů a dopravců přepravujících nebezpečné věci
  • Bezpečnostní poradci
  • Řidiči nákladních vozů
  • Management společností, jejichž hlavním zaměřením je klasická logistika (firmy poskytující logistický full servis, dopravci, spedice, distribuční firmy atd.)
  • Orgány státní správy, zdravotnická zařízení, policisté, hasiči

NEBEZPEČNÝ NÁKLAD vychází v únoru, dubnu, červnu, září, říjnu a v prosinci a jeho náklad dosahuje 4500 výtisků distribuovaných do rukou konkrétních odborníků (viz. cílová skupina čtenářů).Aktuality

Preventivní projekt NEHODOU TO ZAČÍNÁ

23. 10. 2018   » Začátkem září odstartovala další série přednášek NEHODOU TO ZAČÍNÁ zaměřených na prevenci a vzdělávání studentů v ČR.

…dále

Na dveře klepe SpeedCHAIN 2018

19. 10. 2018   » Ve dnech 7. - 8. listopadu 2018 se bude konat v Břevnovském klášteře v Praze již třináctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International (www.speedchain.eu).

…dále

Ve finále vyhrála SŠ logistická Dalovice

17. 10. 2018   » Ve dnech 9. - 11. října se v celostátní soutěži Logistik Junior SŠ střetlo 20 družstev ze čtrnácti škol.

…dále

Tržby firmy GEFCO vzrostly o 6,2 %

16. 10. 2018   » Skupina GEFCO, v říjnu prezentovala hospodářské výsledky za 1. pololetí roku 2018.

…dále

AWT je mezi provozovateli terminálů

1. 10. 2018   » Společnost AWT se stala součástí Organizace provozovatelů překládkových terminálů a logistických center ve střední a východní Evropě.

…dále

Linde Ještěrka Cup 2018 zná vítěze

10. 9. 2018   » Jedenáctý ročník populárního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2018, který se konal 8. září v Praze na Letenské pláni, ocenil nejúspěšnější soutěžící.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
Preventivní projekt NEHODOU TO ZAČÍNÁ
X
Začátkem září odstartovala další série přednášek NEHODOU TO ZAČÍNÁ zaměřených na prevenci a vzdělávání studentů v ČR.

Cílem projektu, který připravila společnost DEKRA CZ, je podpora dopravní výchovy a přispění k rozvoji systému přípravy nových řidičů. Realizační tým zveřejnil termíny na první pololetí školního roku 2018/2019. Pro koho je pořad vhodný a jak se na něj přihlásit? Pořad NEHODOU TO ZAČÍNÁ oslovuje všechny školy se studenty ve věku 15-20 let. Projekt je financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Témata reagují na aktuální i dlouhodobé faktory zvyšující riziko vzniku dopravních nehod, například rozptýlení mobilním telefonem, vliv návykových látek, dodržování bezpečné vzdálenosti, rychlostních limitů nebo používání bezpečnostních pásů. Zdroj: DEKRA CZ
Na dveře klepe SpeedCHAIN 2018
X
Ve dnech 7. - 8. listopadu 2018 se bude konat v Břevnovském klášteře v Praze již třináctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International (www.speedchain.eu).

V letošním roce proběhne konference v duchu motta „Logistika: trendy, procesy, produkty“. Již tradičně se na tomto vrcholném logistickém setkání sejde téměř 600 významných logistických osobností, aby si předali své zkušenosti a navázali nové kontakty. Speciálním hostem letošního ročníku konference SpeedCHAIN bude jedna z nejvlivnějších světových HR manažerek – Rostya Gordon-Smith - která byla jmenována jednou z padesáti vrcholových, světových HR manažerů a zvolena mezi dvacet nejvlivnějších žen v České republice. Účastníci se v průběhu prvního konferenčního dne dozvědí, co nás v příštích letech čeká a jaké jsou v logistice aktuální trendy a produkty. Zdroj: Reliant
Ve finále vyhrála SŠ logistická Dalovice
X
Ve dnech 9. - 11. října se v celostátní soutěži Logistik Junior SŠ střetlo 20 družstev ze čtrnácti škol.

Putovní pohár získal tým z Dalovic. V závěrečné interaktivní hře „Riskuj!“ se na stříbrné příčce umístilo družstvo Olomouce a bronz vybojovali mladí logistici z Ústí nad Labem. „Soutěž Logistik junior SŠ pod záštitou Svazu spedice a logistiky ČR prověřila znalosti, prezentační dovednosti, ale také logistický postřeh a myšlení všech studentů a studentek. Mezi atraktivní úkoly patřila prezentace portfolia firmy akcionářům v dvojjazyčném přednesu a finálový rozstřel 6-ti nejlepších týmů při interaktivní hře Riskuj!. Odměnou pro soutěžící byla exkurze do závodu Witte Automotive v Ostrově, kde žáci viděli logistiku v praxi. Zdroj: SŠ logistická Dalovice
Tržby firmy GEFCO vzrostly o 6,2 %
X
Skupina GEFCO, v říjnu prezentovala hospodářské výsledky za 1. pololetí roku 2018.

Tržby skupiny vzrostly v prvním pololetí tohoto roku o 6,2 procenta na 2 402 mil. EUR. Pozitivní výsledek byl dosažen především díky dvojcifernému růstu portfolia tzv. Value Key Accounts společnosti GEFCO (portfolio zákazníků v segmentu mezinárodní integrované logistiky) a je zároveň výsledkem neustálého úsilí o co nejefektivnější využití odborných zkušeností společnosti v oblasti komplexních logistických řešení. To posiluje důvěru nových zákazníků a zároveň zvyšuje objemy obchodů se stávajícím využitím cross-selling technik i navyšováním prodeje nabízených služeb. Zdroj: GEFCO
AWT je mezi provozovateli terminálů
X
Společnost AWT se stala součástí Organizace provozovatelů překládkových terminálů a logistických center ve střední a východní Evropě.

Mezinárodní dopravní společnost Advanced World Transport (AWT), člen skupiny PKP CARGO, se stala spolu s dalšími šesti subjekty součástí Organizace provozovatelů terminálů a logistických center ve střední a východní Evropě, která vznikla 10. května 2018 podpisem dohody ve Varšavě. Přistoupení dalších společností k Dohodě o spolupráci provozovatelů překládkových terminálů a logistických center ve střední a východní Evropě se uskutečnilo za účasti zakládajících členů v pátek 24. srpna 2018 v polském přístavu Gdyně. Zdroj: AWT
Linde Ještěrka Cup 2018 zná vítěze
X
Jedenáctý ročník populárního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2018, který se konal 8. září v Praze na Letenské pláni, ocenil nejúspěšnější soutěžící.

Tuto oblíbenou akci každoročně pořádá společnost Linde Material Handling Česká republika. Letos bylo zaregistrováno 186 řidičů, kteří soutěžili v náročných disciplínách, v nichž využili své dovednosti při zacházení s vysokozdvižným vozíkem. Soutěž dokončilo 130 závodníků. Vyhrál Milan Vyšata (KOPOS KOLÍN), který získal titul mistra pro rok 2018. Na druhé příčce se umístil Tomáš Patočka (C.S. CARGO) a třetí místo obsadil Patrik Hejč (Arens Oberflächenfullservice). V kategorii žen zvítězila Monika Houšková ze společnosti AIR POWER. Zdroj: Linde MH