Obálka Nebezpečný náklad I. 2020
Obálka Nebezpečný náklad I. 2020

únor 2020

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Charakteristika časopisu

NEBEZPEČNÝ NÁKLAD je tištěným odborným časopisem zabývajícím se logistikou a problematikou nebezpečných věcí v České republice.

Informuje nejen o dopravě, balení, skladování, poradenství a předpisech, kterými se musí logistika nebezpečných věcí řídit, ale také se zabývá vším, co s touto problematikou úzce souvisí. K tématům proto náleží rovněž likvidace havárií nebezpečných látek, likvidace odpadů, oblast pojištění, informační technologie, telematika, technické vybavení nákladních vozidel a skladů, veletržní a konferenční dění.

Odborná garance:

Časopis úzce spolupracuje s renomovanými odborníky, kteří u nás v oblasti nebezpečných věcí a logistiky působí, a s bezpečnostními poradci. Odborným garantem je DEKRA Automobil, blízkým spolupracovníkem Svaz chemického průmyslu ČR.

Cílová skupina čtenářů:

  • Jednatelé, obchodní a logističtí manažeři firem, které působí v chemickém průmyslu
  • Konkrétní lidé s rozhodujícími pravomocemi na straně distribučních společností, speditérů a dopravců přepravujících nebezpečné věci
  • Bezpečnostní poradci
  • Řidiči nákladních vozů
  • Management společností, jejichž hlavním zaměřením je klasická logistika (firmy poskytující logistický full servis, dopravci, spedice, distribuční firmy atd.)
  • Orgány státní správy, zdravotnická zařízení, policisté, hasiči

NEBEZPEČNÝ NÁKLAD vychází v únoru, dubnu, červnu, září, říjnu a v prosinci a jeho náklad dosahuje 4500 výtisků distribuovaných do rukou konkrétních odborníků (viz. cílová skupina čtenářů).Aktuality

GEFCO přepravilo do Číny obličejové roušky

14. 2. 2020   » Společnost GEFCO přepravila do Číny první várku obličejových ochranných roušek, které jsou aktuálně v Číně díky epidemii koronaviru nedostatkovým zbožím.

…dále

Toyota hlásí změnu v managementu

10. 2. 2020   » František Mikeš se stal novým obchodním a marketingovým ředitelem společnosti Toyota Material Handling CZ.

…dále

VCHD Cargo roste a expanduje

3. 2. 2020   » Česká přepravní společnost VCHD Cargo v loňském roce posilovala. Zaznamenala devítiprocentní nárůst obratu na cca 700 milionů korun a navýšila počet pravidelných přepravních exportních linek na 130.

…dále

Firma TX Logistik změnila terminál

27. 1. 2020   » Intermodální vlaky společnosti TX Logistik, které jezdily mezi Lipskem a Veronou, nyní směřují na terminál Sommacampagna-Sona.

…dále

Hledáme nejlepšího Mladého chemika

24. 1. 2020   » Ve středu 15. ledna 2020 se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích (SPŠCH) uskutečnilo regionální finále 13. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

…dále

DACHSER Brno má nového Operations Managera

20. 1. 2020   » Michal Císař nastoupil na pozici Manager Operations pobočky DACHSER Brno.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
GEFCO přepravilo do Číny obličejové roušky
X
Společnost GEFCO přepravila do Číny první várku obličejových ochranných roušek, které jsou aktuálně v Číně díky epidemii koronaviru nedostatkovým zbožím.

Zásilka opustila Slovensko letecky ve středu 12. února 2020 a doručena bude v pátek 14. února 2020. Jedná se o speciální zásilku, kterou vysílá tým divize AIR&SEA zaměstnancům lokální pobočky společnosti GEFCO v Číně. Nákup materiálu i dopravu zakoupených obličejových roušek hradila divize AIR&SEA společnosti GEFCO, která se vedle běžných pracovních aktivit nyní pokouší najít další dodavatele ochranných roušek, od nichž by mohli nakoupit další materiál. K dnešnímu dni se podařilo sehnat dalších pět tisíc roušek, které by měly do Hong-Kongské pobočky vyslány do 16. února. Zdroj: GEFCO
Toyota hlásí změnu v managementu
X
František Mikeš se stal novým obchodním a marketingovým ředitelem společnosti Toyota Material Handling CZ.

František Mikeš (45) převzal vedení obchodního týmu společnosti Toyota Material Handling CZ a od 3. února 2020 je členem užšího vedení společnosti. V současné době již řídí týmy obchodu, marketingu a produktového managementu. František Mikeš vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde následně rovněž tři roky působil jako asistent na Fakultě podnikohospodářské. Má více než 19 let zkušeností v ICT a non-IT oblastech. Zdroj: Toyota Material Handling CZ
VCHD Cargo roste a expanduje
X
Česká přepravní společnost VCHD Cargo v loňském roce posilovala. Zaznamenala devítiprocentní nárůst obratu na cca 700 milionů korun a navýšila počet pravidelných přepravních exportních linek na 130.

Investice ve výši více než 83 milionů korun šly do rozšíření vozového parku, informačních technologií a digitalizace. Společnost také expandovala do Německa, kde založila dceřinou firmu. Předseda představenstva VCHD Cargo Petr Kozel poukázal na fakt, že se rodinné společnosti podařilo zúročit více než 20 let zkušeností zejména na poli linkových zahraničních přeprav. Základem profesionálních přepravních služeb, které zákazníci oceňují, je nejmodernější technika, IT a zkušení profesionální zaměstnanci. Zdroj: VCHD Cargo
Firma TX Logistik změnila terminál
X
Intermodální vlaky společnosti TX Logistik, které jezdily mezi Lipskem a Veronou, nyní směřují na terminál Sommacampagna-Sona.

Norbert Rekers, regionální ředitel Central Intermodal Europe ve společnosti TX Logistik, poznamenal, že firma od změny terminálu očekává krátké čekací doby a optimalizovaná parkovací místa. Sommacampagna-Sona se nachází asi deset kilometrů od terminálu Quadrante Europa, který železniční dopravní společnost používala na trase Lipsko. TX Logistik zde překládá klasické kontejnery, cisternové kontejnery, výměnné nástavby a intermodální návěsy. V těchto přepravních jednotkách se většinou přepravují komponenty pro automobilový průmysl, chemické výrobky a spotřební zboží. Ucelený vlak tvoří až 37 přepravních jednotek. Zdroj: TX Logistik
Hledáme nejlepšího Mladého chemika
X
Ve středu 15. ledna 2020 se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích (SPŠCH) uskutečnilo regionální finále 13. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

34 finalistů z 26 základních škol změřilo své síly v laboratorních dovednostech a poté se zúčastnilo odborné přednášky věnované výbušninám a pyrotechnice. Učitelé absolvovali inspirativní exkurzi v nejmodernějších výrobních prostorách společnosti Synthesia. Soutěž odstartovala v říjnu loňského roku a její základní kola probíhala v pěti krajích: Pardubickém, Královéhradeckém, Středočeském, Libereckém a v Kraji Vysočina. Celkem se klání zúčastnilo více než 6 500 žáků devátých tříd ze 193 základních škol.
DACHSER Brno má nového Operations Managera
X
Michal Císař nastoupil na pozici Manager Operations pobočky DACHSER Brno.

Michal Císař, který bude mít na starosti řízení všech klíčových týmů logistického provozu, vystudoval bakalářské studium na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Svoji kariéru v logistice zahájil již při studiu, kdy začal pracovat jako kurýr a skladový operátor v DHL Express. Později pracoval jako Operational Agent v oddělení kontroly nakládky leteckých kontejnerů a evidence dálkových spojů. V roce 2015 nastoupil do společnosti DACHSER Czech Republic jako disponent charterových přeprav. Později působil jako Sales Representative pro největší českou pobočku DACHSER Kladno a od roku 2018 vedl oddělení charterových přeprav na pobočce DACHSER Brno. Zdroj: DACHSER