Obálka Nebezpečný náklad VI. 2019
Obálka Nebezpečný náklad VI. 2019

prosinec 2019

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Nebezpečný náklad 2014

obsah 1/2014
1/2014
BOZP ve skladu a při odesílaní zboží
Likvidace za hodinu nebo několik let
Alchymie zvaná plánování přeprav

obsah 2/2014
2/2014
Při vytváření zisku musíme chránit hodnoty
Poradce si musí umět sám poradit
Greif plní požadavky zákazníků

obsah 3/2014
3/2014
Čištění musí splňovat požadované standardy
Nový sklad: Více možností pro realizaci
Chemický průmysl a budoucnost Evropy

obsah 4/2014
4/2014
Kombinovaná doprava nejen pro velké...
Lithiové baterie v kombinované dopravě
Systémový vozík je pokaždé originál

obsah 5/2014
5/2014
Vystresovaný řidič je časovanou bombou
Komplexní nabídka na veletrhu PetroTrans
IT řídí pohyb zboží také z hlediska ADR

obsah 6/2014
6/2014
Změny ADR zaujaly 200 posluchačů
Dispečer je zbaven černé práce
Zřetelné nedostatky ve skladováníAktuality

Firma TX Logistik změnila terminál

27. 1. 2020   » Intermodální vlaky společnosti TX Logistik, které jezdily mezi Lipskem a Veronou, nyní směřují na terminál Sommacampagna-Sona.

…dále

Hledáme nejlepšího Mladého chemika

24. 1. 2020   » Ve středu 15. ledna 2020 se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích (SPŠCH) uskutečnilo regionální finále 13. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

…dále

DACHSER Brno má nového Operations Managera

20. 1. 2020   » Michal Císař nastoupil na pozici Manager Operations pobočky DACHSER Brno.

…dále

Mýtné se platí i na silnicích I. třídy

13. 1. 2020   » Na začátku letošního roku došlo k rozšíření mýta na silnice I. třídy.

…dále

Linka s řízeným teplotním režimem

9. 12. 2019   » Firma VCHD Cargo, která je specialistou na přepravy v chlazeném teplotním režimu, zavedla další takovou linku do italského Milána.

…dále

Vesta varuje před kolizí

1. 12. 2019   » Společnost Linde Material Handling představila interaktivní výstražnou vestu, která včas upozorní chodce ve skladových a výrobních prostorech na blížící se manipulační techniku.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
Firma TX Logistik změnila terminál
X
Intermodální vlaky společnosti TX Logistik, které jezdily mezi Lipskem a Veronou, nyní směřují na terminál Sommacampagna-Sona.

Norbert Rekers, regionální ředitel Central Intermodal Europe ve společnosti TX Logistik, poznamenal, že firma od změny terminálu očekává krátké čekací doby a optimalizovaná parkovací místa. Sommacampagna-Sona se nachází asi deset kilometrů od terminálu Quadrante Europa, který železniční dopravní společnost používala na trase Lipsko. TX Logistik zde překládá klasické kontejnery, cisternové kontejnery, výměnné nástavby a intermodální návěsy. V těchto přepravních jednotkách se většinou přepravují komponenty pro automobilový průmysl, chemické výrobky a spotřební zboží. Ucelený vlak tvoří až 37 přepravních jednotek. Zdroj: TX Logistik
Hledáme nejlepšího Mladého chemika
X
Ve středu 15. ledna 2020 se v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích (SPŠCH) uskutečnilo regionální finále 13. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

34 finalistů z 26 základních škol změřilo své síly v laboratorních dovednostech a poté se zúčastnilo odborné přednášky věnované výbušninám a pyrotechnice. Učitelé absolvovali inspirativní exkurzi v nejmodernějších výrobních prostorách společnosti Synthesia. Soutěž odstartovala v říjnu loňského roku a její základní kola probíhala v pěti krajích: Pardubickém, Královéhradeckém, Středočeském, Libereckém a v Kraji Vysočina. Celkem se klání zúčastnilo více než 6 500 žáků devátých tříd ze 193 základních škol.
DACHSER Brno má nového Operations Managera
X
Michal Císař nastoupil na pozici Manager Operations pobočky DACHSER Brno.

Michal Císař, který bude mít na starosti řízení všech klíčových týmů logistického provozu, vystudoval bakalářské studium na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Svoji kariéru v logistice zahájil již při studiu, kdy začal pracovat jako kurýr a skladový operátor v DHL Express. Později pracoval jako Operational Agent v oddělení kontroly nakládky leteckých kontejnerů a evidence dálkových spojů. V roce 2015 nastoupil do společnosti DACHSER Czech Republic jako disponent charterových přeprav. Později působil jako Sales Representative pro největší českou pobočku DACHSER Kladno a od roku 2018 vedl oddělení charterových přeprav na pobočce DACHSER Brno. Zdroj: DACHSER
Mýtné se platí i na silnicích I. třídy
X
Na začátku letošního roku došlo k rozšíření mýta na silnice I. třídy.

Od 1. ledna 2020 došlo na základě vyhlášky č. 470/2012 Sb. k výraznému navýšení počtu silnic zpoplatněných mýtem. Kromě již do mýta začleněné dálniční sítě přibude nově zpoplatnění vybraných silnic I. třídy. Ze současných 234 km bude mýto nově platit na 1102 km silnic I. třídy, což je nárůst celkově zpoplatněné sítě o 63 %. Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss, uvedl, že stát rozšířil daň, kterou uplatňuje na dopravce a přepravní firmy. Tuto daň jsou však firmy nuceny zohlednit v cenách za poskytované služby. Týká se to všech přeprav, které Gebrüder Weiss pro zákazníky zajišťuje. Zdroj: Gebrüder Weiss
Linka s řízeným teplotním režimem
X
Firma VCHD Cargo, která je specialistou na přepravy v chlazeném teplotním režimu, zavedla další takovou linku do italského Milána.

Do dvoupodlažního návěsu s chladicím agregátem, který na této lince jezdí, je možné naložit až 66 typizovaných palet. Pavel Sirotek, ředitel VCHD Cargo, upozornil, že řízený teplotní režim je vhodný nejen pro potraviny. Zmíněná technika je nasazována i pro společnosti z chemického, kosmetického či farmaceutického průmyslu, zkrátka všude tam, kde jsou výrobky citlivé na teplotu. A to jak příliš vysokou, tak i příliš nízkou teplotu, například u chemických barev na vodní bázi, ale i pleťových krémů a vod a dalších komodit. Zdroj: VCHD Cargo
Vesta varuje před kolizí
X
Společnost Linde Material Handling představila interaktivní výstražnou vestu, která včas upozorní chodce ve skladových a výrobních prostorech na blížící se manipulační techniku.

Pomáhá tak předcházet častým kolizím mezi vysokozdvižnými vozíky a chodci v prostředí skladu. Podle statistiky německé sociálně úrazové pojišťovny (DGUV) 40 až 50 procent všech registrovaných nehod vzniklo v souvislosti s provozem průmyslových manipulačních vozíků. Inteligentní vesta se zvukovou a vibrační výstrahou a na dálku viditelnou světelnou varovnou funkcí představuje další vývojový stupeň systému Linde Safety Guard. Tato výstražná vesta získala ještě před svým uvedením na trh ocenění DEKRA 2019. Celosvětově působící expertní organizace DEKRA tak ocenila průlomové řešení Linde Safety Guard v oblasti bezpečnosti. Zdroj: Linde MH