Obálka Nebezpečný náklad II. 2019
Obálka Nebezpečný náklad II. 2019

duben 2019

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Nebezpečný náklad 2011

obsah 1/2011
1/2011
Kvalitní příprava pro moře
Základem je zajištění nákladu
Pokračování změn ADR 2011

obsah 2/2011
2/2011
Transport Logistic je za dveřmi
Bezpečnost přeprav je věcí všech
Přeprava sirouhlíku ve speciálním režimu

obsah 3/2011
3/2011
Co víte o svých řidičích?
Nové trendy v Hannoveru
Jak by měla vypadat smlouva

obsah 4/2011
4/2011
Multimodální přeprava nebezpečných věcí
Rizika eliminuje jen zkušená firma
Sofistikované technologie v tunelech

obsah 5/2011
5/2011
Bezpečná přeprava pohonných hmot
Provoz ovlivňují zejména řidiči
Logistik v chemii

obsah 6/2011
6/2011
Máme dostatek terminálů?
Klasifikace, balení, značení
Extrémně nebezpečné TDI a MDIAktuality

Nové modely STILL EXH-SF 20/25

20. 5. 2019   » Společnost STILL rozšířila své produktové portfolio v sektoru vozíků s nízkými plošinami o modely EXH-SF 20/25.

…dále

Nejmenší pobočka DACHSER na světě

13. 5. 2019   » Nejmenší pobočka mezinárodního logistického providera, společnosti DACHSER, otevřela v Nizozemí své brány.

…dále

Na bezpečnost práce se často nedbá

26. 4. 2019   » Firmy v České republice často berou bezpečnostní předpisy jako nutné zlo.

…dále

Image Award má opět Linde Material Handling

15. 4. 2019   » Již po deváté se stala společnost Linde Material Handling nejoblíbenější značkou v oblasti intralogistiky v Německu.

…dále

Odstranění cel pomůže exportu z Česka

2. 4. 2019   » Skoro všechna cla mezi Evropskou unií a Japonskem odstranila dosud největší dohoda o volném obchodu, která začala platit letos v únoru.

…dále

Požární ochrana budov se podceňuje

25. 3. 2019   » Tragické příklady z České republiky i ze zahraničí ukazují, že podcenění požární ochrany budov může vést nejen k materiálním škodám, ale také ke ztrátě lidských životů.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
Nové modely STILL EXH-SF 20/25
X
Společnost STILL rozšířila své produktové portfolio v sektoru vozíků s nízkými plošinami o modely EXH-SF 20/25.

Dvojité vysokozdvižné vozíky EXD-SF vycházejí ze stejné platformy a nabízejí uživatelům mnoho technických inovací. Stroje s nejmenší šířkou na trhu dosahující 720 mm mají výjimečně kompaktní a ergonomickou konstrukci s jedinečným pružinovým zavěšením plošiny. Vozík EXH-SF má nosnost 2500 kg pro náročné aplikace a EXD-SF uveze až 1000 kg na sloupovém zvedáku a 1000 kg v úvodním zdvihu. Vozíky byly vyvinuty pro přepravu na dvou plošinách a skladové přesuny do výšky až 2942 mm – v závislosti na zvedacím sloupku. Díky tomu představují oba nové stroje výraznou pomoc ve skladech. Zdroj: STILL ČR
Nejmenší pobočka DACHSER na světě
X
Nejmenší pobočka mezinárodního logistického providera, společnosti DACHSER, otevřela v Nizozemí své brány.

V největším muzeu miniatur v celém Beneluxu, Miniworldu Rotterdam, se toto logistické centrum rozkládá na 20 625 centimetrech čtverečních. Miniaturní pobočka dokonale kopíruje skutečné logistické centrum DACHSERU. Odpovídá tomu nejen architektonické provedení, ale například také osvětlení, nákladové rampy či parkoviště. V charakteristickém modro-žlutém provedení s logem společnosti je i plášť budovy a samozřejmě nákladní vozy. Konstruktéři miniatur pracovali na přesné kopii více než 120 hodin. Zdroj: DACHSER
Na bezpečnost práce se často nedbá
X
Firmy v České republice často berou bezpečnostní předpisy jako nutné zlo.

Největší slabinou je nízké povědomí zaměstnanců o principech a souvislostech zajištění bezpečnosti. Je tak ohroženo nejen zdraví, ale i životy zaměstnanců a dalších osob pohybujících se na pracovištích. Mezi největší prohřešky patří nedostatečné nebo žádné revize elektrospotřebičů, užívání poškozených elektrických zařízení či nerespektování povinnosti volných a bezpečných únikových cest. Například v roce 2017 bylo vykázáno 95 smrtelných pracovních úrazů a kvůli pracovním úrazům bylo v denním průměru v neschopnosti 7 077 zaměstnanců. V otázce bezpečnosti práce jsou často benevolentní malé a střední firmy. Tuto problematiku bagatelizují napříč všemi segmenty, častokrát z ekonomických důvodů. Zdroj: Total ČR
Image Award má opět Linde Material Handling
X
Již po deváté se stala společnost Linde Material Handling nejoblíbenější značkou v oblasti intralogistiky v Německu.

Každoročně udílené ocenění je založeno na průzkumu mezi manažery vozíkových flotil, kteří působí v dopravním a logistickém sektoru. Záštitu nad tímto oceněním image společnosti drží obchodní časopis VerkehrsRundschau. Společnost Linde Material Handling zatím zvítězila pokaždé od premiéry v roce 2002, kdy se konalo první udílení ceny Image Award v kategorii Forklift Trucks, Transloading and Warehouse Handling Equipment. Ocenění převzala Monika Laurent-Junge, ředitelka marketingu a komunikace Linde MH, která uvedla, že firmu stále přetrvávající důvěra zákazníků těší. Je to motivace i nadále nabízet výkonná a spolehlivá řešení a služby pro intralogistiku. Zdroj: Linde MH
Odstranění cel pomůže exportu z Česka
X
Skoro všechna cla mezi Evropskou unií a Japonskem odstranila dosud největší dohoda o volném obchodu, která začala platit letos v únoru.

Pakt podpoří zejména export průmyslového spotřebního zboží z Česka a také unijní potravinářskou produkci, což ovlivní i trh s logistickými službami. Firmy budou díky dohodě vyvážet zboží bezcelně nebo s výrazně nižší celní sazbou a jen tuzemští exportéři ročně uspoří na clech celkem 2,4 miliardy korun. Luděk Procházka ze společnosti Gerlach očekává největší nárůst českých vývozů do Japonska v textilním průmyslu, který může vyskočit až o 65 procent. Dohoda dále podpoří vývoz mechanických přístrojů, kotlů, strojírenských výrobků, bižuterie a významnou položkou budou také úlomky drahých kovů pro průmyslovou výrobu. Zdroj: Gerlach
Požární ochrana budov se podceňuje
X
Tragické příklady z České republiky i ze zahraničí ukazují, že podcenění požární ochrany budov může vést nejen k materiálním škodám, ale také ke ztrátě lidských životů.

Aktuálně zveřejněné statistiky Hasičského záchranného sboru ČR za rok 2018 to jen potvrzují, neboť v porovnání s rokem minulým došlo k nárůstu počtu požárů o více než 23 % na celkových téměř 21 tisíc požárů. Počet usmrcených osob v přímé souvislosti s požárem stoupl na celkových 63 oproti 57 v roce předchozím. V každodenní praxi se setkáváme s dlouhodobým podceňováním aspektů požární ochrany. Jaké jsou nejčastější chyby, které dělají firmy v České republice? Jedná se o nedostatečnou kontrolu, špatnou dostupnost hasicích přístrojů, skrytá čidla, staré plány nebo například podceňování evakuací.